עבודה בהייטק ללא תואר

רבים בוחרים בלימודי תואר ראשון במדעי המחשב במחשבה שרק כך יוכלו להגיע לעבודה בחברות הייטק. בפועל, תואר במדעי המחשב אמנם מקנה ידע רב בכל מיני תחומים הקשורים לפיתוח, אולם אין הוא נדרש לשם עבודה בהייטק וישנם נושאים רבים הנדרשים לעבודה בתכנות אשר התואר אינו מכסה.

חלקים רבים מהחומר הנלמד בתואר לא באמת קשורים באופן ישיר לנדרש לעבודתם של מרבית מפתחי התכנה. על תחומים אילו נמנים נושאים מתקדמים במתמטיקה, אלגוריתמים מורכבים ועוד. מלבד זאת, בלימודי תואר ראשון במדעי המחשב הנושאים נלמדים בצורה של קורסים נפרדים ורק לעיתים רחוקות משלבים אותם לכדי יידע מערכתי הנדרש כדי לפתח תוכנה בתעשייה.

חברות מובילות כמו גוגל ופייסבוק הצהירו כי תואר במדעי המחשב אינו תנאי נדרש לשם קבלה לעבודה כמתכנתים אצלן. בישראל העניין ברור עוד יותר – מכיוון שרבים מהמתכנתים המצליחים בארץ הינן בוגרי יחידות טכנולוגיות בצבא. הם למדו ללתכנת בקורסים אינטנסיביים של יחידות כדוגמת 8200 וממר"מ ולא באוניברסיטה או במכללה.

אחת העבודות הכדאיות ביותר בתחום הייטק כיום, היא עבודת המפתח. כדי להגיע להיות מפתח תוכנה, אין הכרח ללמוד תואר במחשבים. ניתן ללמוד בקורס ייעודי (בוטקאמפ תכנות) את כל מה שצריך בשביל להיות מפתח, במינימום זמן. ישנם קורסים המיועדים לא רק למפתחי תוכנה, ולכן אם ברצונכם להגיע להייטק ולא בהכרח לדעת לכתוב קוד חשוב להכיר את מגוון התחומים.

לרוב, מטרתם של הקורסים היא להכין את הלומדים בהם לתחום עבודה ספציפי בעולם ההייטק, ולכן חשוב להכיר את התחומים המעניינים אתכם ואת כלל האופציות בטרם אתם נרשמים לקורס כזה.

מבין הקורסים ניתן למנות:

· קורס תכנות - הקורס הפופולרי והיוקרתי ביותר, במהלכו לומדים לכתוב קוד במגוון שפות, לפתח אפליקציות ואתרים מורכבים.

· קורס ניהול רשת ואבטחת מידע - נחשב כמקצוע מעטפת, מקנה ידע באבטחת מידע, שחזור נתונים, גיבויי מידע ועוד.

· קורס QA - קורס המלמד לאתר שגיאות ובאגים בתוכנות שנכתבו ע"י מפתחי הצוות. גם תחום זה נחשב מבוקש מאוד, אם כי הוא לא מתעסק בפיתוח וכתיבה באופן ישיר.

הקורס של קודינג-אקדמי - קורס תכנות

במהלך הקורס אצלנו ,נעשית התמקדות על הידע בטכנולוגיות הדרושות כעת בתעשייה, תוך מתן ניסיון מעשי והכוונה פרקטית למציאת עבודה בשוק ההייטק. לאחר פרק זמן מועט בלבד כבר ניתן לדעת אם נהנים מהמקצוע, אם הוא מסקרן ומושך אתכם ואם יש רצון להמשיך בו. הקורס שלנו נמשך 12 שבועות ועוד 4 שבועות של הרחבות (ללא תשלום) למי שרוצה להעמיק עוד. מיד בסופו ניתן לצאת אל השוק ולהתחיל עבודה בשכר. 90% מבוגרי הקורסים שלנו מוצאים עבודה כמתכנתים.

צרו איתנו קשר